Novinky

Rybářské oblečení, které vás dokonale zahřeje, a to i za chladných nocí

Rybářské oblečení je nedílnou součástí výbavy naprosto každého rybáře. Ať už jste začínající nebo zkušený rybář, nikdo nemá rád zimu a i ten nejzarytejší odpůrce si po první promrzlé noci velmi rychle pořídí kvalitní a teplé oblečení, které jej u vody zahřeje.

 

Na našem e-shopu jsme pro vás veškeré rybářské oblečení rozdělili do několika podkategorií pro vaši lepší orientaci. Jsou jimi: 

Než se pustíme do popisu toho, co v nich najdete, řekneme si ještě pár slov o rybářském oblečení. Mnoho lidí váhá, jak se vlastně k vodě obléknout. Základem jsou kvalitní materiály, ideálně bavlněná trička. V zimě pak místo bavlněného trička zvolte raději termoprádlo, nejenže dokonale zahřeje, ale především odvádí od těla pot. 

 

I rybářské oblečení je vhodné vrstvit

Stejně jako kdekoliv jinde, i zde platí pravidlo o vrstvení oblečení. První vrstvu, tedy tu, jež přijde přímo na tělo, jsme již zmínili. Další vrstvou jsou pak mikiny. Zde vám doporučíme zvolit fleece, který je opravdu velmi hřejivý. Jako poslední zde máme tzv. vrstvu izolační. Jedná se o svrchní bundy, jež vás mají chránit před nepřízní počasí, jako je déšť a vítr. 

Vrstvení je důležité, neboť při změně počasí můžete nepotřebou vrstvu odložit, nebo si ji naopak obléknout a udržet si tak po celou dobu ten správný tepelný komfort

 

Hlavní vlastnosti rybářského oblečení

Pokud tedy jde o oblečení samotné, jeho hlavními atributy budou voděodolnost, ale zároveň také prodyšnost. Voděodolnost oceníte v případě, že bude nezbytné, abyste se za rybou vydali do vody. Tedy především u muškaření a vláčení. 

Dalším aspektem rybářského oblečení je pak jeho barva. Mějte na paměti, že některé druhy ryb, které se pohybují opravdu blízko břehu, mohou za určitých okolností vidět barvy, především pak ty reflexní. Je proto vhodné vyhnout se oblečení s reflexními prvky. Pokud vejdete do jakéhokoliv obchodu s rybářskými oděvy, najdete tam převážně oblečení v maskáčových barvách, tedy khaki zelené a hnědé odstíny barev.

Za deště jsou pak nedocenitelnými pomocníky nejrůznější druhy pláštěnek, díky nimž zůstanete pěkně v suchu i při sebeprudším lijáku. Pokud naopak svítí slunce, bude nezbytným pomocníkem jakýkoliv druh pokrývky vaší hlavy, který vás ochrání před ostrými slunečními paprsky. 

Rybářské komplety

Zde jsme pro vás zařadili rybářské komplety oblečení. V nabídce máme dvoudílné nebo třídílné sady oblečení. Jednotlivé komplety se vždy skládají z bundy a k nim pasujících rybářských laclových kalhot s širokými kšandami. Trojdílné komplety jsou pak navíc doplněny o fleecovou mikinu. 

Na výběr máte z mnoha značek i modelů, v nejrůznějších velikostech. Kamuflážní barvy jsou zde samozřejmostí, stejně tak jako voděodolnost a naprosté pohodlí a komfort při nošení. 

Plovoucí komplety

V naší nabídce pro vás máme i takzvané plovoucí komplety, což jsou v podstatě jednodílné kombinézy, které kromě toho, že jsou samozřejmě nepromokavé (díky vodnímu sloupci 8000 a podlepeným švům), mají navíc i ty výhody, že jsou lehounké, doslova jako peříčko. Pokud jde totiž o jejich hmotnost, tato se pohybuje jen kolem pouhých 2 kg!

Tyto plovoucí komplety pochopitelně disponují i veškerými náležitostmi, které se u kvalitního rybářského oblečení dají očekávat. Ať už se jedná o odnímatelnou kapuci, vnitřní límec lemovaný fleecem, nastavitelné konce nohavic, vnitřní kapsu, venkovní kapsy nebo zesílenou látkou v oblasti loktů, či kolen. 

vesta

Bundy, kalhoty, vesty

Další podkategorie má název Bundy, kalhoty, vesty a z názvu samotného je patrné, co vše v ní naleznete. Nabízíme vám samozřejmě pouze opravdu kvalitní výrobky, které disponují veškerými základním vlastnosti, jež jsou pro rybářské oblečení nezbytné. Tedy jsou voděodolné, nepromokavé, teplé a zároveň prodyšné. Disponují mnoha kapsami, kvalitními zipy a různými vychytávkami, jako mohou být například odnímatelné rukávy, díky čemuž se u vybraných modelů z vaší bundy může během pár vteřin stát pohodlná rybářská vesta. 

Bundy, vesty, komplety

Trička a košile

V této podkategorii pro vás máme připravená rybářská trička a polokošile s krátkými i dlouhými rukávy. V těchto pohodlných tričkách, která jsou vyrobena ze 100 % bavlny, se budete cítit opravdu komfortně. Opět jsou k dostání v různých kamuflážních odstínech hnědozelené barvy a v různých velikostech.

Trička

Holínky a brodící kalhoty

Další podkategorií, kterou zde najdete, jsou pak Holínky a brodící kalhoty. Zařadili jsme sem pro vás obuv vhodnou pro rybaření, jejíž nejdůležitější vlastností je pochopitelně voděodolnost a nepromokavost. Máme pro vás v nabídce především holínky od renomované značky Delphin.

Od výše uvedené společnosti máme v nabídce také brodící holínky a brodící kalhoty. Brodící holínky se od těch klasických odlišují tím, že jsou tak vysoké, že si v nich rybář schová v podstatě celé nohy a může díky tomu rybu bez obav následovat i do vody, aniž by riskoval kompletní promáčení kalhot. 

brodici-kalhoty

Brodící kalhoty pak vypadají jako klasické laclové kalhoty, pouze s tím rozdílem, že jsou k nim napevno přidělané holínky. Pro jejich spojení byly jejich výrobcem použity speciální patentované technologie, díky nimž jsou tyto spoje vysoce odolné proti oděru a prosáknutí vody. 

Holínky a brodící kalhoty

 

Další druhy rybářského oblečení

Kromě výše uvedeného existuje pochopitelně i mnoho dalšího rybářského oblečení, jako jsou například kvalitní ponožky, které jsme ale do naší nabídky nezařadili, neboť obdobnou službu vám prokáží jakékoliv jiné termo ponožky, které běžně seženete na trhu. 

Dále mezi rybářské oblečení patří i nejrůznější druhy vest, především ty muškařské. Specifikem muškařské vesty je to, že opravdu velmi mnoho kapes, a to kvůli tomu, aby si rybář, lovící touto technikou, měl kam ukládat svou rybářskou bižuterii a nemusel sebou do vody brát celý batoh, či tašku s veškerým vybavením.

vesta-2

Závěrem

Pokud jde o rybářské oblečení, je samozřejmě možné rybařit i v klasickém oblečení. A dozajista mnoho rybářů to tak i dělá, především ti, co jezdí na ryby jednou za sezónu a nevyplatí se jim (nebo nemají tu možnost) investovat do kvalitních rybářských věcí. 

Ano, je to určitě možná cesta, avšak pokud si chcete rybaření užít a maximalizovat své zážitky z rybolovu na nejvyšší možnou úroveň, doporučujeme vám vybavit se kvalitním a voděodolným oblečením pro rybolov určeným, díky němuž zůstanete po celou dobu v naporostém tepelném komfortu. Přivezte si z vody nespočet krásných rybářských zážitků a radosti z vašich úlovků a ne nějaké nepříjemné nachlazení.

Pokud byste s výběrem vhodného rybářského oblečení potřebovali poradit, neváhejte a obraťte se na nás, rádi si vyslechneme vaše požadavky a pomůžeme vám vybrat to nejvhodnější oblečení, které vás u vody zahřeje i za chladných podzimních, či jarních nocí.